مطالب پیشنهادی:

روز سه‌شنبه هفته گذشته دومین عصرانه تیپ‌شناسی نوین در کافه ایونت برگزار شد، در این مقاله گزارش مختصری خواهیم داشت از این رویداد، پس تا انتها با ما همراه باشید.

روز سه‌شنبه گذشته (۷ شهریور ۹۶) دومین جلسه از دورهمی اعضای سایت تیپ‌شناسی نوین برگزار شد و این بار به موضوع توسعهٔ شغلی پرداختیم.

در ابتدای این جلسه مطابق روال همیشه اعضا به معرفی خودشان پرداختند تا کمی بیشتر با یکدیگر آشنا شویم.

از نکات جالب توجه این جلسه حضور دو مهمان از شهر مشهد بود که حقیقتاً حضور آن‌ها به ما انگیزه و انرژی چند برابر داد.

تنوع سنی افراد حاضر در جلسه نیز از نکات جالب توجه این عصرانه بود به طوری که سن شرکت‌کنندگان از ۱۹ سال شروع می‌شد تا به افرادی با سن و سال بیشتر (حدود ۴۵ سال) می‌رسیدیم.

نکته جالب توجه دیگر حضور یکی از شرکت‌کنندگان از شهر جاجرود بود که مشتاق حضور در این دورهمی بودند، اراده و اشتیاق این دوستان در یادگیری بسیار ارزشمند و قابل تحسین است.

در این جلسه آرسام هورداد بحث را با بررسی تجارب واقعی دوستان از کارهای تیمی آغاز کرد تا با مثال‌های واقعی و عملی از کار تیمی آشنا شویم.

در ادامه مفهوم جدید Thinking Role در سازمان‌ها توضیح داده شد و گفتیم همانقدر که توجه به جایگاه افراد در سازمان ضروری است و مثلا یک حسابدار نمی‌تواند جای یک برنامه‌نویس وب را در سازمان پر کند، به همین نسبت توجه به نقش‌های فکری هم ضروری است و افراد باید دقیقاً در جایگاه فکری قرار بگیرند که متناسب با مدل شخصیتی آن‌هاست.

مسئله‌ای که در سازمان‌ها کمتر به آن توجه می‌شود و اغلب مواقع افراد صرفاً بر اساس تخصص یا تجربه‌شان جایگاهی را در تیم به خودشان اختصاص می‌دهند.

در ادامه درباره مدل مارک بونچک استاد مدرسه کسب‌و‌کار هاروارد صحبت کردیم و با ذکر مثال‌هایی بچه‌ها مدل غالب خودشان را شناسایی کردند.

نیمه دوم کلاس هم اختصاص داشت به یک کار تیمی جذاب که طی آن بچه‌ها به پنج گروه تقسیم شدند و یک کسب‌و‌کار کوچک ۵-۶ نفره را طراحی کردند و با توجه به مطالب این جلسه بین هر کدام از اعضا تقسیم‌ وظایف منطقی و بر اساس مدل فکری‌شان صورت گرفت.

در پایان نیز نماینده هر گروه در مورد چالش‌ها و مشکلاتِ پیش روی استارتاپشان صحبت کرد و راه حلی برای به تعادل رساندن این چالش‌ها مطرح می‌کرد.

به این ترتیب عصرانه دوم تیپ‌شناسی نوین نیز با مشارکت فعال اعضا به پایان رسید. دوستانی که در این جلسه حضور داشتند می‌توانند با ارسال پیام به پشتیبانی تیپ‌شناسی نوین در تلگرام جزوه کامل این جلسه را در قالب PDF دریافت کنند.

سومین عصرانه نیز سه‌شنبه هفته آینده در کافه ایونت برگزار خواهد شد، منتظر اطلاع‌رسانی جلسه بعد در کانال تلگرام باشید. امیدواریم جلسه هفته آینده شما هم در این عصرانه حضور داشته باشید.

امتیاز شما به این مقاله:[kkstarratings]

 

[ آرسام هورداد ]

مدرس و پژوهشگر شخصیت‌شناسی و چیرگی | چیرگی یعنی خودِ منحصربه‌فردت را پیدا کنی و آن را به بهترین شکل به عالم عرضه نمایی

مطالب مرتبط

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *