مطالب پیشنهادی:

بینش‌های تیپ‌شناسی (MBTI) چگونه به ما کمک می‌کند تا عملکرد بهتری نسبت به پول داشته باشیم؟

آرسام هورداد در این مجموعه فایل‌های صوتی درباره نگرش هر کدام از طبایع (Temperaments) پشتیبان، خردگرا، آرمان‌گرا، و تجربه‌گرا نسبت به پول صحبت می‌کند. بخشی از فایل صوتی اول را در نوشته زیر بخوانید:

در این قسمت از MBTIcast می‌خواهم با شما درباره یک مفهوم جذاب و جالب صحبت کنم. این مبحث اگر نگویم برای همه ما، احتمالا برای اغلب ما موضوع مهمی تلقی می‌شود، آن را دنبال می‌کنیم، برای ما مهم است و دوست داریم اطلاعات بیشتری درباره آن داشته باشیم؛ و این موضوع چیزی نیست جز پول. بحث پول و ثروت چیزی است که خیلی جالب می‌شود نگاه آدم‌های مختلف و تیپ‌های شخصیتی مختلف به آن را با استفاده از ابزار تیپ شناسی MBTI تحلیل کرد.

ما اگر تیپ‌شناسی بلد باشیم و شناخت خوبی از شخصیت‌های مختلف داشته باشیم، می‌توانیم بفهمیم که هر کدام از ما چگونه با پول برخورد می‌کنیم و چه نگاهی نسبت به آن داریم. و وقتی که شخصیت‌های مختلف را بشناسیم، شخصیت خودمان را بشناسیم و نگاه Type یا طبع خودمان را به پول بشناسیم، می‌توانیم مدیریت بهتری روی آن داشته باشیم. یعنی جایگاه خودمان را می‌شناسیم و می‌توانیم بسته به هدف‌مان- هر چه که هست- ارتباط بهتری با پول برقرار کنیم. چه هدف‌مان درآمد بیشتر باشد، چه بخواهیم پول را پس‌انداز کنیم، چه بخواهیم پول را برای ایده‌های جذاب خودمان یا در مسیرهای خیر خرج کنیم.

ما وقتی راجع به پول و تیپ‌شناسی صحبت می‌کنیم، کلاً چهار نوع نگرش به پول وجود دارد، یعنی آدم‌ها به چهار شکل مختلف یا با چهار عینک مختلف به مسئله ثروت یا به مفهومی به نام پول نگاه می‌کنند…

قسمت اول: آدم‌ها حداقل با چهار عینک محتلف به پول نگاه می‌کنند

 

قسمت دوم: تجربه‌گراها (SPها) چه نگاهی نسبت به پول دارند؟

 

قسمت سوم: پشتیبان‌ها (SJها) چه نگاهی نسبت به پول دارند؟

 

قسمت چهارم: خردگراها (NTها) چه نگاهی نسبت به پول دارند؟

 

قسمت پنجم: آرمان‌گراها (NF) چه نگاهی نسبت به پول دارند؟

 

پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را هم مطالعه کنید:

پول درآوردن بر اساس تیپ شخصیتی


شاید به این درس علاقه‌مند باشید:


 

[ آرسام هورداد ]

من آرسام هورداد هستم و خودم را متعهد می‌دانم به آموزش مدل‌های حرفه‌ای و جهانی خودشناسی و توسعه فردی به مردم کشورم

مطالب مرتبط

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *