مطالب پیشنهادی:

تست MBTI


کاربر گرامی سایت تایپ‌شناسی،

تست MBTI به طور موقت و به منظور ارتقای فنی سایت، از روی سایت برداشته شده است. دپارتمان IT ما در تلاش است تا هر چه سریع‌تر اصلاحات لازم را انجام داده و تست MBTI مجدداً روی سایت قرار بگیرد.

لطفا پیگیر شبکه‌های اجتماعی ما باشید.

با تشکر از بردباری شما

پشتیبانی تیپ‌شناسی نوین


 

تست MBTI چیست؟

تست MBTI یک آزمون ارزیابی و سنجش ترجیحات شخصیتی بر اساس مدل شخصیت‌شناسی MBTI است که به شما کمک می‌کند تیپ شخصیتی خودتان را بر اساس تئوری مایرز و بریگز پیدا کنید. تست MBTI در ایده گرفتن برای انتخاب شغل، رشتهٔ تحصیلی، ارزیابی منابع انسانی شرکت‌های بزرگ و کوچک، استخدام و بهبود کیفیت رابطه عاطفی و ازدواج کاربرد دارد. فراموش نکنید نتیجهٔ به دست آمده از تست MBTI ممکن است همراه با خطا باشد و تنها یک قدم اولیه برای تعیین تیپ شخصیتی شماست. بعد از اتمام تست لازم است توضیحات تیپ شخصیتی خودتان را از اینجا مطالعه نمایید. شناسایی دقیق تیپ شخصیتی نیازمند دریافت راهنمایی از مربیانِ آموزش‌دیدهٔ MBTI است. MBTI علاوه بر این کاربردهای گسترده‌ای برای رشد فردی و تعالی سازمان‌ها دارد.

دقت کنید برای استفاده از کاربردهای حرفه‌ای‌تر MBTI از جمله تحلیل روابط عاطفی، ارزیابی منابع انسانی و استخدام حتماً باید از یک متخصص و کارشناس MBTI کمک بگیرید و صرفاً نمی‌توانید بر اساس نتیجه‌ای که از تست به دست می‌آورید تصمیم‌های سرنوشت‌ساز و فوری بگیرید.

 

قدم بعدی چیست؟ بعد از آزمون چه کار کنم؟

 

برای این‌که بدانید بعد از انجام آزمون لازم است چه کاری انجام دهید فایل صوتی زیر که در رادیو MBTI شماره هفت هم منتشر شده بود می‌تواند دید خوبی به شما بدهد، توصیه می‌کنیم حتماً این فایل را گوش دهید:

 

 

تایپ‌شناسی

شخصیت‌شناسی MBTI

 

۱. آشنایی با مفاهیم مقدماتی تیپ شخصیتی

بعد از آزمون نتیجه‌ای که به‌دست می‌آورید را یادداشت کنید یا به‌خاطر بسپارید. مثلاً ممکن است نتیجه شما INFP یا ESTJ باشد که این در واقع همان تیپ شخصیتی شماست. حالا برای این‌که با معنی این علائم اختصاری آشنا شوید باید اطلاعاتی درباره خود ابزار MBTI به‌دست بیاورید. برای این‌کار روی لینک زیر کلیک کنید:

MBTI دقیقاً چیست و معنای حروف تیپ شخصیتی‌ام را چطور بفهمم؟

 

۲. مطالعه خصوصیات تیپ شخصیتی‌تان

حالا که با مفاهیم اولیه و نظریه شخصیت‌شناسی MBTI آشنا شدید لازم است توضیحات تیپ شخصیتی‌تان را بخوانید تا از درست بودن نتیجه آزمون مطمئن شوید. اگر احساس می‌کنید خصوصیاتی که در توضیحات تیپ شما مطرح شده با ویژگی‌های شما هم‌خوانی و شباهت نسبتاً خوبی دارد تیپ شخصیتی شما به احتمال زیاد به‌درستی مشخص شده است، در غیر این صورت لازم است توضیحات تیپ‌های دیگر را هم بخوانید تا درنهایت همان تیپ شخصیتی که بیشترین تناسب را با خود شما دارید پیدا کنید.

برای مطالعه خصوصیات تیپ شخصیتی‌تان روی لینک زیر کلیک کنید، سپس در صفحه‌ای که باز می‌شود روی تیپ مورد نظر کلیک کنید:

توضیحات تیپ شخصیتی من

 

۳. بسته‌های کوچینگ تیپ شخصیتی

 

  • حالا که تیپ شخصیتی‌ام را شناختم چطور می‌توانم بینش عمیق‌تری نسبت به خودم به‌دست بیاورم؟
  • چه استعدادها و توانمندی‌هایی دارم که می‌توانم از آن‌ها به‌عنوان برگ برنده و اهرمی برای پیشرفت شغلی و شخصی استفاده کنم؟
  • من مشاغل مختلفی را امتحان کرده‌ام اما هنوز نتوانسته‌ام کار دلخواهم را پیدا کنم، احساس می‌کنم وقتم دارد تلف می‌شود و عمرم می‌گذرد باید چه کار کنم؟
  • چطور می‌توانم بفهمم در چه زمینه‌هایی بیشتر استعداد دارم و می‌توانم عملکرد قوی‌تری داشته باشم؟
  • باید مراقب چه اشتباهاتی در ارتباطتم باشم تا شکست نخورم؟
  • نقطه ضعف‌های من در رابطه چگونه ممکن است به ضرر من عمل کنند؟
  • کدام روابط عاطفی با سبک شخصی من تناسب بیشتری دارند؟

 

بسته کوچینگ پیشرفته و بسته کوچینگ شغلی تیپ شخصیتی شما در کنار هم دو کتابچه راهنمای دقیق برای این هستند که به شما «ایده» بدهند تا برای سوالات بالا پاسخ شفاف‌تر و هدف‌مندتری پیدا کنید.

گاهی یک جرقه، گاهی یک جمله کافی است که مسیری طولانی را پیش روی شما روشن کند و پس از آن شما هستید که بلند شده‌اید تا زندگی‌ای که برای شما مناسب است را زیست کنید. گزارش پیشرفته و گزارش شغلی تیپ شخصیتی اولین قدم برای کسب این بینش هستند.

با مطالعه گزارش‌های پیشرفته و شغلی تیپ شخصیتی‌تان دید و بینشی ارزشمند از دقیق‌ترین و حرفه‌ای‌ترین مربیان MBTI به‌دست می‌آورید؛‌ مشابه این گزارش‌ها را (از نظر کیفیت محتوا) به زبان فارسی جای دیگری نخواهید یافت و عرضه اختصاصی آن فقط از طریق سایت typeshenasi است. خرید به صورت اینترنتی است و بلافاصله پس از پرداخت می‌توانید گزارش تیپ‌تان را تهیه کنید و بخوانید.

پیشنهاد ما این است که اگر در رابطه عاطفی هستید گزارش‌های پیشرفته تیپتان را همراه با همسرتان تهیه کنید تا بتوانید به زبان ارتباطی یکدیگر پی ببرید و برای ساختن یک رابطه عاطفی پایدار و بادوام مسیر روشن‌تری را در پیش داشته باشید. اولین قدم این است که زبان یکدیگر و نیازهای متقابل هم را بشناسید و نقطه‌های اشتراک و تفاوت هم را شناسایی کنید.

برای تهیه گزارش های پیشرفته و شغلی روی لینک‌های زیر کلیک کنید:

بسته کوچینگ تیپ شخصیتی- Advanced Type Report

کوچینگ شغلی تیپ شخصیتی- Career Type Report

 

۴. کارگاه شخصیت‌شناسی MBTI

برای یادگیری کاربرد دقیق مفاهیم MBTI در عمل و در زندگی روزمره هیچ چیزی بهتر از شرکت در کارگاه حضوری MBTI و گذراندن دو روز در کنار مربی حرفه‌ای و آموزش‌دیده MBTI نیست.

آرسام هورداد به کمک دستیاران و مربیانش در کارگاه MBTI به شما کمک می‌کنند با متد روز ۲۰۱۸ CPP تیپتان را پیدا کنید و بینش عمیقی درباره Type به‌دست آورید. وقتی تیپت را بشناسی و شغل مناسبت را پیدا کنی، امکان ثروت‌آفرینی‌ در کسب‌و‌کار برایت چندین و چند برابر افزایش می‌یابد.

وقتی تیپت را بشناسی ارتباط با آدم‌ها دیگر برایت چندان پیچیده و غیرقابل پیش‌بینی نیست و قلق همسر/ شریک عاطفی، مدیر، کارفرما، مشتری، مراجع، کارمندان، یا هم‌تیمی‌هایت را با ابزار MBTI بهتر به‌دست می‌آوری.

برای اطلاع از تاریخ برگزاری کارگاه‌های حضوری MBTI پیگیری خبررسانی‌های سایت و شبکه‌های اجتماعی تیپ‌شناسی نوین باشید.

کارگاه MBTI به شما در زمینه‌های زیر بینش فوق‌العاده ارزشمندی می‌دهد:

(Online MBTI Test + Original Type Reports (2016 Edition) + Professional Coaching (CPP Method)

 

:Best for

Personal Development

Self-Discovery

Productivity

Relationships

Leadership & Business

Best Career Path

Become a Master of Personality Type!

برای مطالعه گزارش و نحوه برگزاری برخی از دوره‌های قبلی کارگاه شخصیت‌شناسی MBTI با مربی‌گری آرسام هورداد روی لینک زیر کلیک کنید:

دوره‌های قبلی کارگاه شخصیت‌شناسی MBTI چگونه برگزار شدند؟

 

شرکت در کارگاه حضوری MBTI با تدریس آرسام هورداد

اگر می‌خواهید در کارگاه ‌حضوری MBTI با تدریس آرسام هورداد شرکت کنید یا از تاریخ و جزئیات دوره‌ی پیشِ رو آگاه شوید کافی است این‌جا را کلیک کنید. تیم پشتیبانی ما بعد از مشخص شدن تاریخ دوره جدید با شما تماس خواهند گرفت و تاریخ و جزئیات دوره را به شما اطلاع خواهند داد. دقت داشته باشید پر کردن فرم لزوماً به منزله ثبت نام نیست و صرفاً جنبه اطلاع‌رسانی به شما را دارد.

رزرو کارگاه شخصیت‌شناسی MBTI

 

۵. دوره‌های آموزشی صوتی و آنلاین MBTI

استفاده از دانش MBTI به همین‌جا محدود نمی‌شود و هنوز می‌توانید از دریای بیکران MBTI مطالب و بینش‌های ارزشمندی برای بهبود زندگی شخصی، رابطه عاطفی و کار و حرفه‌تان کسب کنید و از این بینش در عمل به نفع خودتان و دیگران استفاده کنید.

به همین دلیل تصمیم گرفته‌ایم محتوای ارزشمندی در قالب کتاب یا فایل‌های صوتی و تصویری تهیه کنیم تا بتوانید از دانشی که دارید به‌صورت کاربردی و در عمل استفاده کنید.

مجموعه آموزش‌های غیرحضوری سایت تیپ‌شناسی نوین به‌مرور زمان کامل‌تر می‌شود و لیست دوره‌های غیرحضوری MBTI که شامل مباحث پیشرفته و کاربردی است در همین قسمت قرار می‌گیرد و هربار به‌روزرسانی می‌شود.

دوره‌ صوتی MBTI و رابطه عاطفی (به‌زودی)

دوره صوتی MBTI و ارتباط مؤثر (به‌زودی)